Privatfoto

Privatfoto

Jubilæumsfest hos Farum Familiesvøm

Åbent hus lørdag

Lørdag den 19. januar klokken 14-16.30 markerer Farum Familiesvøm, at klubben fylder 40 år. Det sker i Farum Svømmehal, hvor der er musik, opvisning fra Gladsaxe Synkronsvømmere, sang, sakttejagt og anden underholdning, skriver klubben i en pressemeddeelse.

Arrangementet er åbent for alle, der har lyst til at kigge forbi, siger klubben.

"Bredde, tryghed, fællesskab med plads til alle er nøgleord i klubbens hverdag. Vi er stolte af, at klubben har formået at fastholde sit grundlag gennem 40 år. Vi ønsker at markere, at vi stadig er her og stadig tager det alvorligt at udfylde en niche med brugbare, supplerende tilbud til det fritidsliv, der præger vores fælles hverdagsliv i dag," siger Lone Vorm, der er klubbens daglige leder, i pressemeddelelsen.

jbt

Publiceret 18 January 2019 00:00

SENESTE TV