Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annonceafdelingen:
annonce@furavis.dk

Redaktion: redaktion@furavis.dk

Redaktion: 7013 1100
Helene Holm Stolle, områderedaktør
Tlf: 4590 8282
helene.stolle@lokalavisen.dk

Kristina Pihl, journalist
Tlf: 4590 8209
kristina.pihl@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Annonceafdeling: 4590 8000
Michael Larsen, Markedschef
Tlf: 4590 8182
michael.larsen@lokalavisen.dk

Irene Fristed, Salgschef
irene.fristed@lokalavisen.dk

Mia Teidor, mediekonsulent
mia.teidor@lokalavisen.dk

Online annoncering:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account Manager
Tlf: 4590 8051
m.hildebrandt@pola.dk

Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Forretningsbetingelser
  Læs her 
Furesø Avis
Lokesvej 8, 1. sal
3400 Hillerød

Salg: 4590 8000
Redaktion: 7013 1100
Administration: 4590 8070
Telefax: 4590 8292

Kontortid:
Mandag - fredag:
kl. 9.00 - 16.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Furesø Avis: 

Redaktionelt stof:
fredag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00

Furesø Avis Weekend: 

Redaktionelt stof:
tirsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
tirsdag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
tirsdag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
tirsdag kl. 10.00
 
Forsiden netop nu